Pôžičky aj pre neplatičov

Prázdne vrecká neplatičaČlovek isté životné situácie nedokáže ovplyvniť, aj keď tuší, že skončia zle. Jednou nepríjemnou životnou situáciou je, keď nedokáže včas splatiť dlh voči spoločnosti, čo zapríčiní zápis do registra dlžníkov. Ak by ste po tomto zázname potrebovali opäť finančnú pomoc, bude to veľmi náročné. Pre neplatičov už dnes pôžičky skoro nikto neponúka. Pokiaľ sa vám nedostalo pomoc od známych či iných súkromných blízkych osôb, pomoc v inštitúcii bude ťažká. Vec sa má tak, že na Slovensku nie sú licencované inštitúcie, ktoré za tejto podmienky žiadosť o finančnú pomoc schvália. Riešením môže byť využitie ponuky zahraničnej spoločnosti, ktorá pôžičky poskytuje aj pre neplatičov. O akú spoločnosť ide? Musíte spĺňať iné podmienky? Kedy sumu splatiť a koľko si môžete požičať? Všetko sa postupne dozviete.

Nebanková pomoc je na blízku

Pokiaľ nie ste v tejto oblasti veľmi zdatný, ihneď vás upozorníme na to, čo sme naznačili už vyššie. Bankové spoločnosti pôžičky aj pre neplatičov neposkytujú, napriek tomu, že niektoré sú dostupné pre dôchodcov, ženy na materskej či živnostníkov. U nich jednoducho nezvratne platí, že mať čistý register je na získanie požadovanej sumy podmienkou.

Ešte nedávno bolo možné za tejto podmienky získať rôzne sumy od nebankových spoločností. Tieto časy sa však už skončili. Samozrejme v kontexte licencovaných spoločností. Nelicencované spoločnosti môžu pôžičky aj pre neplatičov stále obsahovať, no musíte počítať s náročnejšími podmienkami hlavne z hľadiska splatnej sumy. Tá sa môže aj niekoľkonásobne navýšiť. Nakoľko nie sú licencované, nikto ich nekontroluje. Na druhej strane, ak sú odhalené, môžu byť z nášho územia vyšachované.

O aké sumy môžete žiadať a kedy ich splatiť?

Zbieranie peňazí na dlhPo pozornom prečítaní vyššie uvedených slov ste zistili, že na Slovensku sa pôžičiek aj pre neplatičov od licencovaných spoločností nedočkáte. Iba ak by ste ich požiadali od zahraničných spoločností, ktoré ponúkajú peniaze aj občanom našej Republiky. O koho asi pôjde? Pochopiteľne o českého brata a jeho produkt „Minipôžička“. Už z jej názvu je možné vydedukovať, že nepôjde o nejaké prevratné sumy, z ktorých by ste si mohli kúpiť auto alebo postaviť dom. Takéto pôžičky aj pre neplatičov ponúkajú skutočne len také sumy, ktoré vyriešia nevyhnutné situácie. Napr. tento mesiac ste už vyčerpali limit a zostáva vám už len na jedno. Ale deti potrebujú ísť na povinnú exkurziu alebo sa vám rozpadli topánky atď.

Pôžičky aj pre neplatičov z Česka sú bezpečné a dostupné skutočne každému. Požičať si môžete už od 25 eur, pričom maximálna čiastka je 100 eur, ak u nich žiadate prvýkrát. Ak sa ako zákazník overíte a sumu včas splatíte, sprístupnené vám budú žiadosti aj o vyššie sumy. Horná hranica býva okolo 350 eur. V každom prípade treba počítať s kratšou dobou splatnosti, nakoľko je poskytovateľ zo zahraničia a zatiaľ preňho nepredstavujete žiadne istoty.

Najdlhšia doba splatenia je 28 dní. Ak ale zistíte, že do daného termínu nebudete môcť dlžnú sumu splatiť, je možné požiadať o predlženie doby splatnosti. Termín splatnosti pôžičiek pre neplatičov si môžete posunúť aj o 7, 14, 21 alebo 28 dní. Žiadosť o predlženie doby splatnosti je potrebné zaslať ešte pred uplynutím tejto doby, ináč vám bude naúčtovaný ďalší poplatok, pravdepodobne vo forme zvýšenia úroku. Je potrebné počítať s poplatkom, pričom platí, že za najdlhšie odsunutie sa účtuje najvyšší poplatok.

Úroková sadzba

Možno sa pýtate, prečo český poskytovateľ ponúka pôžičky aj pre neplatičov zo Slovenska, keď im vlastenci neveria a nechcú požičať? Odpoveď je jasná. Zahraničné spoločnosti nelicencované na našom území nemajú prístup nahliadnuť do registra dlžníkov. Jednoducho vám musí veriť a vy ho nesmiete sklamať, pretože v opačnom prípade sa do veci môže pustiť súd. Nič ale nie je zadarmo a tak aj pôžičky pre neplatičov majú svoju cenu, ktorú určuje úroková sadzba. Tá je na rozdiel od našich spoločností o niečo vyššia. Ak ale osoba nemá inú možnosť, využije aj to. Napr. pri sume 100 eur musí za 28 dní vrátiť o 28 eur viac. Ako možno správne dedukujete, to koľko vrátite, záleží od počtu dní na splatenie. Ak si zvolíte 7 dní, vrátite o 7 eur navyše atď.

Ako o pôžičky aj pre neplatičov požiadať?

Možno vás nezaujímajú detaily a ste ľuďmi činu. Jediné, čo chcete vedieť je to, ako je možné o nich požiadať. O pôžičky pre neplatičov môžete požiadať jedine online prípadne telefonicky. Najrýchlejšie a najjednoduchšie je to online. Pretože poskytovateľ vám ihneď vytvorí účet, kde si môžete kontrolovať kedy máte dlžnú sumu splatiť, aký máte dlh, prípadne môžete požiadať o ďalšiu sumu. Priamo na obrazovke si aj viete zistiť, akú sumu si môžete požičať a akú splatiť a nevyžaduje sa žiaden osobný kontakt.

Trúfate si využiť pomoc od súkromníka

Ak ste voči online nebankovým pôžičkám aj pre neplatičov nedôverčiví, máte aj inú možnosť. Tá je však na rovnakej, ak nie ešte nebezpečnejšej úrovni, a síce požičať si od súkromníkov na zmenku. Nájsť si ich ale musíte sami, buď prostredníctvom internetu alebo z počutia. Určite sa neodporúča chodiť od domu k domu. Súkromník si môže ale stanoviť vlastné podmienky pôžičiek pre neplatičov, ktoré nemusia byť úplne v súlade so zákonom. Nielenže si môže dať vysoký úrok, ale môže od vás žiadať aj zábezpeku iného typu, napr. aj nehnuteľného. Ak narazíte na niekoho takého, rozhodne sa do zmluvy nehrňte, lebo následky to môže mať všakovaké.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *