PZP online je najlacnejšie

Auto v teréne s povinným zmluvným poistenímZákony sa na nás hrnú z každej strany. Ako už naša prvá veta naznačuje, aj toto zabezpečenie je jednou z povinností, ktorú musí rešpektovať každý, kto vlastní nejaké vozidlo. Pritom nemusí ísť o klasické auto, ale aj o rôzne nemotorové prostriedky. O ktoré konkrétne sa dočítate aj nižšie. Povinné zmluvné poistenie vám v súčasnosti ponúka nejedna poisťovňa. Allianz, ČSOB, Union, UNIQA, Onlia, Genertel, Groupama sú len niektoré z nich. Široký počet spoločností naznačuje, že aj vašich možností bude dosť. Ak sa vo výbere produktu nechcete unáhliť a získať chcete presne to, čo požadujete, ste na správnej ceste. Nemusíte sa však nechať znechutiť existenciou mnohých poisťovní a osobnou návštevou každej a jednej z nich. Dnes si mnoho vecí môžete vybaviť z domu pomocou internetu. Práve online poistenie motorových vozidiel nájde to najlacnejšie PZP cez Uzavripzp.

PZP je povinnosť chrániaca majetok aj zdravie

Bežní ľudia sa snažia rešpektovať zákony hoci veľmi netušia ich úžitok. Napriek tomu zvyknú nadávať, že zas museli zaplatiť za niečo, čo im ani vôbec netreba. Toto je prípadom PZP, ktoré vie napriek nevedomosti ľudí výrazne pomôcť pri riešení zdravotných alebo majetkových škôd, ktoré vznikli prevádzkou poisteného vozidla. Z toho teda vyplýva, že ak nejaký prostriedok spôsobí ujmu inému prostriedku alebo osobám v ňom, jeho poisťovňa mu vie pomôcť s finančným odškodnením poškodených. Je to možné za predpokladu, že škody sú spôsobené neúmyselne a všetci, ktorí si nárokujú na odškodnenie majú platné povinné zmluvné poistenie.

Odškodnenie z tohto zabezpečenia nepredstavuje žiadne zanedbateľné čiastky. Jednotlivé spoločnosti musia rešpektovať limity, ktoré im stanovuje zákon. Každé PZP, nezáleží na tom či je najlacnejšie alebo najlepšie, musí byť schopné pokryť až miliónové škody. Napr. do 5 miliónov eur škody na zdraví a do 1 milióna eur škody na majetku. Tu zdôrazňujeme fakt, že toto zabezpečenie nekryje vás a váš poistený prostriedok, ale škody, ktoré spôsobíte iným prevádzkou tohto prostriedku.

Chcete ochrániť aj seba?

Medzi sklamai s terénnym automVedomie toho, že ak vaším pričinením niekoho poškodíte a nemusíte za to zaplatiť, by malo byť dostatočným zadosťučinením, ak vás myšlienka ročného poistného trápi. Podľa typu vozidla stojí ročné poistné za povinné zmluvné poistenie maximálne niekoľko stoviek eur. No škody môžete spôsobiť aj vo výške niekoľkých tisíc, ba až miliónov eur. Ak vám to nestačí a chcete poistiť aj seba, budete potrebovať havarijné zabezpečenie. Nie je tu aj iná možnosť?

Pokiaľ si nechcete uzatvárať samostatnú poistnú zmluvu na ochranu vás a vášho vozidla, máme pre vás riešenie. Spoločnosti ako:

  • Generali,
  • Komunálna poisťovňa a 
  • Kooperativa

poskytujú v rámci povinného zmluvného poistenia rozšírené krytie. Pritom sa cena poistného zaňho nemení, čo z neho vytvára veľmi zaujímavý a výhodný produkt. Čo to znamená? V posledných dvoch zmienených poisťovniach je chránený vodič, posádka a batožina prípadne iná udalosť. V Prvej zmienenej spoločnosti si môžete vy sami zvoliť nejaké havarijné riziko. Či už pôjde o živel, zver či niečo iné, je to na vás. Výsledná cena zákonného poistenia sa nezmení.

Čo najvýhodnejšia ponuka online

Tablet v ruke a hľadanie onlineAk hľadáte ponuku pre vás atraktívnu nielen krytím, ale aj cenovo, tak ste na najlepšej ceste k jej získaniu. Totiž najvýhodnejšie možnosti získate jedine online. V kontexte PZP to platí ešte viac. Niektoré poisťovne dokonca poskytujú špeciálne zľavy, pokiaľ o ich produkt požiadate cez internet. To nie je všetko. Z domu si môžete urobiť porovnanie vašich možností. Nie však po jedno ako kedysi. Na základe vypísania jedného formulára sa vám zobrazí hneď niekoľko vašich možností a vy presne uvidíte cenové rozdiely v jednotlivých ponukách. Nezaberie vám to ani 15 minút. Okamžite uvidíte, ktoré PZP je to najlacnejšie a najlepšie, najdrahšie a najvýhodnejšie. Priamo z nezáväzného a bezplatného porovnania si môžete aj o nejakú tu ponuku požiadať a to kliknutím na ňu. Aj poistenie pre vozidlá s EČV typu C cez link https://www.uzavripzp.sk/pzp-vozidla-ecv-typu-c/.

Po kliknutí na vybranú ponuku je nutné vypísať osobnejšie údaje typu domáca a mailová adresa. Na mail vám bude spätne doručených niekoľko dokumentov vrátane dočasnej zelenej karty. Pokiaľ už nemáte predchádzajúce povinné zmluvné poistenie platné alebo si ho zabezpečujete po prvýkrát, nezabudnite si ju vytlačiť a nosiť vo vozidle. Jej originál vám bude doručený ihneď ako poisťovňa zaregistruje platbu poistného.

Neplatné zabezpečenie sa pokutuje

Nie je dôležité len to, či máte zelenú kartu v prostriedku, ale aj to či je v platnosti. Tieto dva doklady totiž dokazujú, že povinné zmluvné poistenie máte. Vyššie zmienené dva prípady môžu viesť k tomu, že bežné policajné hliadky vám môžu udeliť pokutu až v stovkách eur. Aj za hranicami je podstatná zelená karta, no pokutovanie je na vyšších úrovniach. Dosiahnuť môže až tisícky eur prípadne zabavenie vozidla. Tri roky po jazde bez tohto zabezpečenia vás môže vyzvať Obvodný úrad na zaplatenie 3 330 eurovej pokuty. Preto si platnosť jednotlivých dokladov dokazujúcich PZP pravidelne kontrolujte a včas predlžujte. Okrem iného by ste bez tohto zabezpečenia museli platiť všetky škody, ktoré by ste spôsobili z vlastných prostriedkov.

Čo poistiť?

Povinné zmluvné poistenie sa aplikuje na motorové aj nemotorové vozidlá, ktoré potrebujú technický preukaz. Teda pokiaľ vlastníte bicykel a obávali ste sa toho, či aj on potrebuje byť týmto spôsobom zabezpečený, tak nie. Základné pravidlo sme vám povedali už v prvej vete. Pritom nemusí ísť len o tie prostriedky, ktoré sa vyskytujú len na bežných cestách, ale ide aj napr. o poľnohospodárske či pracovné vozidlá. Taktiež napr. o vysokozdvižné vozíky v obchodných centrách, ktoré môžu ich prevádzkou spôsobiť poškodenie atď. Pre bližšie informácie o poisťovaných prostriedkoch vám môže byť nápomocný zákon, ktorý je dostupný aj online prípadne tento článok.

Pri hľadaní toho najlacnejšieho PZP pre vám odporúčame obrátiť sa na stránku, ktorú sme označili v úvode nášho príspevku.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *