Najvýhodnejšie zákonné poistenie vozidiel

Semafor s 3 farbamiNie vždy môže byť tak jednoduché nájsť to, čo človek hľadá a potrebuje. Nemusí ísť vždy o prípad, kde nemáte na výber, ale aj o ten prípad, kde máte na výber príliš mnoho. To isté platí aj pre zákonné poistenie vozidiel, ktoré môže predstavovať problém, pokiaľ hľadáte to najvýhodnejšie. Nemusí ísť o to, že také neexistuje. Ale jednoducho o to, že sa k tým správnym ponukám vôbec nedostanete. Vtedy netreba zúfať a treba si uvedomiť, že nemáte jedinú možnosť a teda chodiť po jednotlivých pobočkách. Všetko si viete vybaviť rýchlo a pohodlne priamo od vás z domu. Jedno je však isté. Práve tu nájdete najvýhodnejšie PZP u motorových a nemotorových vozidiel. Po kliknutí na označený výraz budete presmerovaný na stránku, ktorá vám nájde to najlepšie pre vás.

Prečo ide o povinnosť

Mnoho ľudí je zmätených z toho, koľko peňazí musia míňať len kvôli nariadeniam štátu (nehovoriac o daniach). Zákonné poistenie vozidiel je jedným z nariadení, ktoré si vyžaduje investíciu každého ich majiteľa a preto sa väčšina snaží o to, aby ho získala čo najvýhodnejšie. Ako sme už v úvode uviedli, dnes to už nemusí byť problém. Ale prečo ide o štátne nariadenie?

Hneď uvedieme veci na správnu mieru a zdôraznime, že zákonné poistenie vozidiel nie je povinnosť len na Slovensku, ale aj v iných štátoch sveta, hlavne v európskych. Z jeho nerešpektovania teda pramenia vysoké pokuty, o ktorých sa zmienime nižšie. Najprv si povedzme, prečo je povinné. PZP je nutné z toho hľadiska, že vaša poisťovňa vie zaplatiť škody, ktoré by ste spôsobili vašim poisteným prostriedkom iným prostriedkom. Alebo ľuďom v nich. Nejde o žiadne symbolické sumy. Každá poisťovňa musí byť schopná vyplatiť až milióny eur.

Základné a už aj to najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP vozidiel teda kryje hocaké škody, ktoré by ste spôsobili iným neúmyselne. Pamätajte aj na to, že zákonné poistenie je povinné aj na dovezené auto – odkaz na Uzavripzp. Konkrétne, škody na majetku kryje až do 1 milióna eur a na zdraví až do 5 miliónov. Ako ste správne pochopili, nekryje škody, ktoré by ste spôsobili svojmu majetku alebo sebe resp. svojej posádke. Stále je to však veľmi praktické, keďže vy by ste za to nemuseli zaplatiť nič.

Aby však zákonné poistenie motorových a nemotorových vozidiel plnilo svoju úlohu, treba rešpektovať isté postupy. Napr. udalosť v prípade jej vzniku riadne zdokumentovať, odfotiť, vymeniť si osobné údaje a čísla poistiek s poškodenými atď. Do škôd sa nesmie zasahovať, ináč môže nárok na odškodnenie zo zákonného poistenia vozidiel zaniknúť. Okrem toho, bez tohto zabezpečenia by každý vinník musel ním spôsobené škody platiť z vlastného vrecka. Tým, že ho máte, viete, že aj keby niekto poškodil vás alebo váš prostriedok, budete riadne odškodnený.

Sankcie za nerešpektovanie

Polícia kontroluje zákonné poisteniePolicajné hliadky majú plné právo kontrolovať doklady týkajúce sa zákonného poistenia vozidiel a nebude ich zaujímať či ide o to najlacnejšie alebo najvýhodnejšie na trhu. Ako dôkaz toho, že ho máte, slúži zelená karta. Zelená je po novom dôležitá u nás, ale aj za hranicami. Je na nej uvedená jej platnosť. Ak je neplatná alebo ju po vyzvaní nepredložíte, hrozia vám pokuty až v niekoľkých stovkách eur. A to len na našom území. Za hranicami môže ísť o tisícky eur, prípadne zabavenie celého vozidla. Tri roky po jazde bez platného zákonného poistenia môžete dostať výzvu aj z Obvodného úradu na zaplatenie 3 330 eurovej pokuty. Preto si túto kartičku kontrolujte a včas si jej platnosť predlžte. Ak si predstavíte, že ročné poistné vás stojí len malú desatinku čísla zo súm, ktoré majú poisťovne garantovať, malo by sa vám uľaviť. Rovnako je cena ročného poistného oveľa nižšia ako vyššie zmienené jednorazové pokuty.

Čo najvýhodnejšie online

Celý náš príspevok sa nesie v duchu získania toho najlepšieho na trhu. Preto, pokiaľ chcete vaše zákonné poistenie vozidiel získať čo najvýhodnejšie, mali by ste ho hľadať online. Totiž priamo z domu si môžete urobiť bezplatné, nezáväzné a hlavne rýchle porovnanie vašich možností. Namiesto hodín strávených v pobočkách poisťovní zisťovaním ich ponúk si z gauča do 15 minút zistíte vaše najlepšie možnosti. Na to stačí vypísať a odoslať formulár, do ktorého zadáte technické parametre prostriedku, ktorý chcete poistiť. Odošlete ho a do pár sekúnd už pozorujete výsledky.

Z výsledkov okamžite uvidíte, ktoré PZP vozidiel je to najvýhodnejšie, najlacnejšie, najdrahšie, ale aj najmenej výhodné. Ponuky sa môžu skutočne líšiť až v stovkách eur, čo určite nie je málo, pokiaľ patríte k bežne zarábajúcim Slovákom. O ponuku môžete z porovnania aj priamo požiadať. Po kliknutí na ňu bude nutné vypísať aj domácu a mailovú adresu majiteľa prostriedku. Skoro okamžite mu bude doručený potvrdzujúci mail s dôležitými dokladmi, týkajúcich sa toho najvýhodnejšieho zákonného poistenia vozidiel. Vrátane nich bude aj dočasná zelená karta, ktorú je potrebné si vytlačiť, ak je už daný prostriedok nepoistený. Poistné je nutné zaplatiť skôr ako sa skončí platnosť zelenej karty, aby vám pred jej koncom stihol byť doručený jej originál.

Špeciálne krytie

Ak si hovoríte, že najvýhodnejšie by pre vás bolo, kebyže zákonné poistenie vozidiel kryje aj vás, máme pre vás ďalšiu potešujúcu správu. Spoločnosti ako Generali, Komunálna poisťovňa a Kooperativa už totiž vo svojich základných balíčkoch kryjú aj ich majiteľa. Nie je teda potrebné, aby ste si zaobstarali havarijné zabezpečenie zvlášť. Dodávame však, že krytý je úraz vodiča, posádky prípadne  poškodenie batožiny. V Generali si môžete sami jedno z havarijných rizík zvoliť. Pozitívne je, že poistné za zákonné poistenie vozidiel v týchto troch zmienených poisťovniach je jedno z najvýhodnejších a najlepších na trhu. Overíte si to ľahko a to aj pomocou online porovnania, ktoré vám je prístupné v odkaze vyznačenom v úvode.

O zákonnom poistení vozidiel sa môžete dočítať aj v inom článku, no to najvýhodnejšie získate jedine po kliknutí na výraz označený v úvode.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *